Protest ratowników medycznych. Czy mieszkańcy Warszawy mogą czuć się bezpiecznie?

Protest ratowników medycznych w Warszawie trwa już kolejny dzień. Zwróciliśmy się zatem do rzecznika Meditransu, Piotra Owczarskiego z prośbą o komentarz dotyczący aktualnej sytuacji i czy jako mieszkańcy stolicy możemy czuć się bezpiecznie oraz czy każdemu zostanie udzielona pomoc. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Już pierwszego dnia powołaliśmy sztab kryzysowy, który do dnia dzisiejszego pracuje 24 godziny na dobę na bieżąco reagując na zmieniającą się sytuację. Przygotowaliśmy kilka scenariuszy, które były wdrażane w różnych momentach akcji oddolnej ratowników medycznych, by cały rejon operacyjny WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ w Warszawie był zabezpieczony.

W dniu, kiedy ratownicy medyczni masowo zgłaszali nam swoją niedyspozycyjność w różnej formie zarówno policja, jak o straż pożarna zadeklarowały gotowość do wsparcia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. Na szczęście z pomocy z strażaków – mowa o tych z odpowiednimi kwalifikacjami (w stołecznym pogotowiu ratunkowym dyżur w zespołach ratownictwa medycznego pełnią też strażacy ochotnicy także wtedy, gdy nie ma żadnych problemów z obsadzaniem zespołów ratownictwa medycznego) korzystaliśmy incydentalnie.

Dodatkowo Wojewoda Mazowiecki w piątek oddelegował do pracy dwóch żołnierzy – medyków Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy co trzeba wyraźnie podkreślić posiadali odpowiednie kwalifikacje do tego, by zasilić obecnie pracujące w rejonie zespoły ratownictwa medycznego. Doceniamy pomoc Pana Wojewody i bardzo za to wsparcie dziękujemy, bo dobro pacjentów w rejonie operacyjnym WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ w Warszawie jest dla nas najważniejsze.

Podkreślamy, że od początku akcji oddolnej ratowników i pomimo trudnej sytuacji wszystkie stacje wyczekiwania, a jest ich w naszym rejonie operacyjnym 38 były zabezpieczone medycznie, co oznacza, że wszędzie w gotowości był co najmniej jeden zespół ratownictwa medycznego.

Do tej pory na naszą pracę w tym trudnym czasie nie wpłynęła żadna skarga od pacjentów.

Sytuacja się stabilizuje choć problem nie znika.” – informuje Piotr Owczarski w odpowiedzi na pytanie zadane przez Warszawę w Pigułce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c