Protest samorządowców. Pójdą dziś pod Sejm!

Trwa spotkanie prezydentów miast w Teatrze Roma. Już za chwilę, bo o 13:00 samorządowcy mają przejść pod gmach Sejmu. Chcą protestować w sprawie zmian podatkowych w Polskim Ładzie. Ich zdaniem to polityka niszczenia samorządu. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W Warszawie trwa spotkanie samorządowców. Zebrali się w Teatrze Roma, gdzie rozmawiali na temat skutków planowanych zmian, które nazwali nie Polskim Ładem, a Polskim Rozk(Ładem). Ich zdaniem zmiany te są polityką niszczenia samorządów, które w ciągu najbliższych lat mogą stracić nawet 145 miliardów złotych. Ministerstwo Finansów zapewnia jednak, że tak się nie stanie.

Samorządowcy w te zapewnienia nie wierzą i już o 13:00 przejdą się w ramach protestu pod gmach Sejmu. Tam zorganizowany zostanie brefing prasowy, a na ręce marszałka i wicemarszałków Sejmu zostanie złożony apel.

„Jesteśmy tutaj w Warszawie w sprawie każdego mieszkańca Polski, bo Polski Ład dotyczy każdego. Każdy z nas korzysta z różnych usług publicznych, które będą kosztowały więcej. Rząd odbiera pieniądze każdemu mieszkańcowi”

-mówiła dziś prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Jak dodaje prezydent Sopotu, Polski Ład to pomysł na to, jak uzależnić gminy od rządu.

W proteście wezmą udział przedstawiciele największych organizacji samorządowych w Polsce. Wśród nich Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Stowarzyszenie Tak! Samorządy dla Polski czy Stowarzyszenie Łączy Nas Samorząd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c