Protest taksówkarzy w Warszawie! Na miejscu policja legitymuje strajkujących!

Dziś o godzinie 12:00 rozpoczął się strajk taksówkarzy w centrum Warszawy. Pojawili się na Placu Trzech Krzyży, krytykując brak wsparcia rządu dla ich branży w czasie pandemii. Na miejscu zjawiła się również policja, która legitymuje uczestników manifestacji i wydaje komunikaty. 

 

Taksówkarze od kilku dni zapowiadali dzisiejszą manifestację w centrum miasta. Od godziny 12:00 zebrane osoby na Placu Trzech Krzyży strajkują, ponieważ czują się poszkodowani ze względu na pandemię koronawirusa i brak odpowiedniego wsparcia ze strony władzy. Zaznaczają, że egzaminy, badania psychotechniczne i inne ruchy rządu nie pomagają im w tym trudnym czasie.

Strajkujący przybyli na pod Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii z transparentami, na których widnieją napisy takie jak: „Ratujmy miejsca pracy taksówkarzy”, „Rząd toleruje łamanie prawa” czy „Nowoczesność: tak! Bezprawie: nie!”.

Na miejscu pojawiła się również policja, która wydaje komunikaty „Wasze zachowanie jest niezgodne z prawem” i legitymuje protestujących. Funkcjonariusze również ustawili się pod ministerstwem, blokując możliwość wejścia do środka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c