Protestujący nie pojawili się na spotkaniu z ministrem zdrowia!

Dziś minister zdrowia miał spotkać się z przedstawicielami zawodów medycznych, którzy od pewnego czasu manifestują, oczekując większego wynagrodzenia i poprawy warunków pracy. Do spotkania nie doszło, protestujący chcą spotkania z premierem. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Od 11 września w ramach strajku medycy rozstawili tzw. białe miasteczko pod siedzibą KPRM. Jak zapowiadają, nie ruszą się dopóki ich postulaty nie zostaną wysłuchane przez premiera, którego zdaniem stawiane postulaty są nierealne. Pracownicy zawodów medycznych oczekują między innymi wyższego wynagrodzenia i lepszych warunków pracy.

Do spotkania z premierem wciąż nie doszło. Dlatego minister zdrowia ponowił zaproszenie do rozmów na temat postulatów protestujących z nim samym. Zapewnił, że resort ma przygotowaną ścieżkę wzrostu finansów na służbę zdrowia do 7% PKB. Natomiast podkreślił, że dopóki strony nie znajdą rozwiązania, premier nie weźmie udziału w rozmowach.

„Stawianie takich warunków ze strony protestujących to według mnie brak szacunku. Nie będzie oddzielnego zaproszenia na spotkanie dla protestujących przed kancelarią premiera. Zapraszamy za to na rozmowę komitetu trójstronnego.”

-przekazał Adam Niedzielski. Strajkujący jednak wciąż czekają na spotkanie z premierem i to z nim chcą w tej sprawie mówić. Z tego powodu nie pojawili się dziś na spotkaniu z ministrem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.