Prowadził bez prawa jazdy i pomimo zakazu. W samochodzie znaleziono też narkotyki

Zatrzymany przez patrolowców 27-letni Sebastian O., kierując hyundaiem, nie stosował się do znaków drogowych, jak się okazało nie posiadał prawa jazdy, a do tego miał orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak nie koniec. W samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli pochowane w różnych zakamarkach substancje o wadze ponad 20 gramów. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że część białego proszku to mefedron, reszta musi zostać poddana szczegółowym badaniom laboratoryjnym. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty.

Fot. KSP

Fot. KSP

O 2.20 w nocy policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli samochód, którego kieerowca nie stosował się do znaków drogowych. 27-letni Sebastian O. nie miał prawa jazdy, ani innych dokumentów. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych aktywny do 2016 roku, a dodatkowo jest poszukiwany na podstawie zarządzenia o ustaleniu miejsca pobytu.

To jednak nie koniec. Policjanci skontrolowali samochód, którym jechał 27-latek. Wówczas wyszło na jaw, że Sebastian O. posiada środki odurzające. Woreczki z białym proszkiem i plastikowe fiolki z krystaliczną substancją były dosłownie wszędzie, między innymi, w drzwiach, pod osłoną deski rozdzielczej, w saszetce. Dodatkowo zabezpieczyli telefony komórkowe i gotówkę, która mogła pochodzić z handlu zabronionymi substancjami.

27-latek trafił do policyjnego aresztu, sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową.

Technicy kryminalistyki zważyli zabezpieczone substancje łącznie było to ponad 20 gramów. Spośród tych 20 gramów, 5 gramów po przeprowadzeniu testu, okazało się mefedronem, pozostałą część będzie trzeba poddać badaniom laboratoryjnym.

Mężczyzna usłyszał zarzut niestosowania się do wyroku sądu oraz posiadania narkotyków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.