Prowadził ciężarówkę po pijanemu i wjechał do rowu z 27 tonami cementu

Policjanci z otwockiej drogówki realizowali czynności na miejscu kolizji drogowej w Woli Duckiej na drodze krajowej nr 17. Kierujący ciągnikiem siodłowym volvo z naczepą stracił tam panowanie nad pojazdem, który wywrócił się i wypadł z drogi.

Fot. kppotwock.policja.waw.pl

Cysterna z ładunkiem 27 ton cementu ugrzęzła w ziemi. Podczas sprawdzenia kierowcy alkomatem, okazało się, że ma on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

35-latek trafił najpierw do policyjnego aresztu, a później usłyszał zarzuty karne.

Podejrzany dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz wysokiej grzywnie. Dodatkową karą będzie też dla niego utrata uprawnień do kierowania pojazdami na kolejne 5 lat.

Kierowca prowadzący transport z cementem, kiedy już wytrzeźwiał, usłyszał zarzut karny kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Przyznał się do przestępstwa drogowego i zgodził się na dobrowolne poddanie karze: pozbawienia wolności w zawieszeniu, wysokiej grzywnie na rzecz funduszu postpenitencjarnego i orzeczenia wobec niego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 5 lat.

 

Źródło: kppotwock.policja.waw.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c