Prudential apartamentowcem? "Inwestor posiada już wszystkie zgody"

W programie „Jest sprawa” w radiu RDC, Piotr Brabander, stołeczny konserwator zabytków i Andrzej Zych z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiadali na pytania dziennikarzy odnośnie nowego budynku Prudential. Jak się okazało, inwestor, którym jest obecnie rodzina Likusów złożył pismo w którym chciał stworzenia części mieszkalnej w budynku dawnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

DSC_0210

W marcu 2009 roku inwestor odwołał się do Wojewody Mazowieckiego, który podtrzymał wtedy decyzję Prezydenta Warszawy o odmowie rozpoczęcia budowy. Rodzina Likusów wniosła więc skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Decyzją sądu w lipcu tego samego roku sąd uchylił decyzję tłumacząc, że przyczyny, które były podstawą odmowy udzielenia pozwolenia nie mogły być przesłanką, żeby nie wydać takiego pozwolenia.

Inwestor posiada teraz wszystkie zgody. Czy oznacza to, że w budynku dawnego towrzystwa Prudential powstanie apartamentowiec? Na razie nie wiadomo, bo rodzina Likusów nie udziela żadnego komentarza w tej sprawie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.