Prymas Polski: „Zamykanie kościołów nie jest potrzebne”

Nie cichną słowa krytyki po decyzji rządu o pozostawieniu otwartych kościołów podczas trzeciej fali pandemii COVID-19, która jest coraz bardziej niebezpieczna. Szczególnie, że zbliżają się święta wielkanocne, a w tym czasie w kościołach odbywa się wiele uroczystości. Głos w tej sprawie zabrał prymas Polski. 

Fot. Shutterstock / Pixabay

Od soboty obowiązują w Polsce dodatkowe restrykcje w związku z pandemią koronawirusa. Kontrowersje budzi jednak fakt, że rząd nie zdecydował się na zamknięcie kościołów, a jedynie na ograniczenie liczby wiernych uczestniczących w uroczystościach.

Głos w tej sprawie głos zabrał prymas Polski, Wojciech Polak. W rozmowie z Wirtualną Polską zaznaczył, że duchowni ciężko pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa wiernym, a zarówno o dbania o ich dobro duchowe. Dodał, że w ciągu ostatniego roku kościoły wprowadziły skuteczne sposoby przestrzegania zaleceń. Było to między innymi liczenie wiernych, większa ilość mszy czy organizowanie transmisji online.

„Wyrazem solidarności ze strony Kościoła jest przyjęcie ograniczeń wynikających z rozporządzeń rządowych, a także restrykcyjne ich przestrzeganie. Apelują o to biskupi w swoich diecezjach.”

-dodał prymas, podkreślając, że zamknięcie kościołów nie jest potrzebne. W tej chwili w kościołach obowiązuje limit wiernych. Na jedną osobę przypada 20 metrów kwadratowych, przy zachowaniu odległości 1,5 metra. Podczas mszy należy mieć na sobie maseczkę i korzystać ze środków do dezynfekcji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c