Przedszkola bez nauczycieli. Placówki skracają zajęcia

Jak przekazała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, w przedszkolach brakuje nauczycieli. Jak informuje RMF24, przedszkola w Wilanowie skróciły czas pracy.

Fot. Pixabay

„Mamy olbrzymi problem z kadrą. W przedszkolach brakuje ponad 500 pracowników. Olbrzymi problem ma właśnie Wilanów” – powiedziała wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska.

Sytuacja taka panuje w dwóch placówkach jednego z przedszkola w Wilanowie. W obu skrócono zajęcia do 16.30. Z niektórych miejsc w dzielnicy, dzieci przenoszone są do innych przedszkoli w innych dzielnicach.

Warszawa ma ogromny problem z brakiem nauczycieli. Brakuje ponad 1000 osób, bo własnie tyle ofert jest obecnie na stronie warszawskiego kuratorium. Ofert jednak więcej przybywa niż ubywa. Poszukiwani są wszyscy – nauczyciele przedmiotów ścisłych, humanistycznych, nauczyciele zawodów i nauczyciele przedszkolni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c