Przejeżdża tam 2 tys. aut na godzinę. ZDM postawi światła na niebezpiecznym przejściu

ZDM ogłosił właśnie przetarg na budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Wawelskiej i Skłodowskiej-Curie. Tylko w ostatnich dwóch latach (2014-2015) odnotowano ich w tym miejscu 10, rannych zostało tam 15 osób.

Fot. ZDM

Fot. ZDM

Wawelska to szeroka, dwujezdniowa arteria, z trzema pasami ruchu w każdym kierunku. Z wykonanych przez ZDM pomiarów (dane z 2014 r.) wynika, że zarówno w szczycie porannym jak i popołudniowym w każdym kierunku ulicy Wawelskiej przejeżdża ok. 2 tys. pojazdów na godzinę, a przez istniejące przejście przechodzi około 120 osób na godzinę (zarówno w szczycie porannym, jak i popołudniowym).

Na skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna przystosowana do pracy w akomodacji, wyposażona w detekcję pieszych. Projekt zakłada też „wyprostowanie przejścia” przez ul. Wawelską i pozostawienie azylu w obrębie pasa rozdzielającego jezdnie. Dziś przejście przeprowadzone jest w formie labiryntu (odgięcie trasy) ograniczonego barierkami, co wymusza na pieszych zwrócenie uwagi na nadjeżdżające pojazdy. Zmiany przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych w obrębie skrzyżowania.

Równolegle do przejścia dla pieszych pojawi się przejazd rowerowy, łączący ul. Skodowskiej-Curie z ul. Korzeniowskiego. Na takie rozwiązanie głosowali mieszkańcy w ramach budżetu partycypacyjnego.

Sygnalizacja obejmie również wyjazd z ul. Skłodowskiej-Curie i lewoskręt z Wawelskiej w tę ulicę.

Oferty w przetargu można składać do 30 maja br. Wybrany wykonawca będzie miał 50 dni na budowę sygnalizacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c