Przekazał oszustowi dane do logowania na konto bankowe. Stracił pół miliona złotych

Sytuacja miała miejsce w powiacie ostrowskim. 63-latek stracił pół miliona złotych, po tym jak przekazał złodziejowi dane do swojego konta bankowego. Oszust podszył się pod pracownika firmy handlującej kryptowalutą.

Fot. Pixabay

W ubiegłym tygodniu 63-latek, kupujący w przeszłości kryptowaluty, otrzymał telefon. Dzwoniący mężczyzna podał się za przedstawiciela firmy zajmującej się właśnie tego rodzaju transakcjami. Podczas rozmowy poprosił o podanie nazwy banku i danych do logowania do konta. Jak tłumaczył, wszystko po to, aby przelać pieniądze ze sprzedaży kryptowalut.

63-letni mężczyzna przekazał login do swojego rachunku. Wtedy otrzymał link, który otworzył, podając hasło do konta. Po tym miał otrzymać gotówkę. Tak się jednak nie stało. Kiedy zauważył, że nic nie wpływa na jego konto, zagroził, ze zgłasza sprawę na policję. Usłyszał wtedy, ze nie odzyska pieniędzy, a następnie z jego komputera zniknęły wszystkie pliki.

Mężczyzna stracił pieniądze w obcej walucie o wartości około pół miliona złotych. Policja apeluje i przestrzega, że do takich przestępstw dochodzi w ostatnim czasie coraz częściej. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podawać nikomu swoich loginów i haseł do konta bankowego. Nie wolno tez otwierać podejrzanych linków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c