Przełomowy wyrok w sprawie abonamentu RTV! Mężczyzna wygrał w sądzie z Pocztą Polską!

„Gazeta Wyborcza” opisała wyrok, jaki zapadł w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu. Mężczyzna nie płacił abonamentu RTV. wygrał w sądzie z Pocztą Polską.

Fot. Pixabay

Zaległość za abonament próbowała ściągnąć Poczta Polska. Ponieważ dług narósł do kilku tysięcy złotych, poczta złożyła wniosek do Fiskusa o wyegzekwowanie należności. Ten miał zablokować konto abonenta. Mężczyzna skierował sprawę do sądu.

Poczta tłumaczyła, że mężczyzna musi płacić, gdyż otrzymał książeczkę i zarejestrował odbiornik. Dodała, że ma on numer abonenta. Okazało się jednak, że dowodu przyznania takiego numeru Poczta Polska już nie posiadała. Podobnie, jak dowodu wysłania listu z numerem. Sam zainteresowany twierdził natomiast, że już w 2004 wyrejestrował odbiornik, ale nie miał na to dowodu po 15 latach od zdarzenia.

Sąd przyznał dłużnikowi rację. Jego zdaniem Poczta Polska nie miała dokumentacji. Zastrzeżenia budziło też ściganie za zaległy abonament po kilkunastu latach. „W okolicznościach niniejszej sprawy wieloletni brak jakiejkolwiek reakcji wierzyciela na nieuiszczanie opłat abonamentowych należy uznać za usprawiedliwione przeświadczenie strony o braku obowiązku uiszczania opłat abonamentowych” – uzasadnił sąd i dodał, że abonent nie ma obowiązku bezterminowo przetrzymywać dowód wyrejestrowania odbiornika.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c