Przerażające odkrycie na cmentarzu. Kopali grób do pochówku, powiadomili policję

Granat moździerzowy z czasów II Wojny Światowej został odkryty na cmentarzu w Wyszkowie podczas przygotowywania miejsca do pochówku zmarłego. Groźne znalezisko trafiło w ręce wojskowych saperów. Do czasu przyjazdu żołnierzy miejsce odkrycia, jak i granat zabezpieczali wyszkowscy policjanci.

Fot. Policja

Pomimo upływu wielu lat od zakończenia II Wojny Światowej na obszarze powiatu wyszkowskiego odnajdywane są często niebezpieczne „pamiątki” z jej okresu. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewypałów i niewybuchów, które są wydobywane za sprawą poszukiwaczy militariów, czy też przy okazji prowadzonych prac ziemnych lub budowlanych.

Dzisiaj rano oficer dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od administratora cmentarza przy ul. Białostockiej w Wyszkowie o odnalezieniu niewybuchu mogącego pochodzić z czasów wojny. Znalezisko zostało odkryte podczas przygotowywania miejsca spoczynku osoby zmarłej.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policyjni pirotechnicy, którzy potwierdzili znalezisko. Był to skorodowany granat moździerzowy z II Wojny Światowej. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów prewencji z KPP w Wyszkowie.

Przypominamy, że niewybuchy i niewypały mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, nadal są niebezpieczne i stanowią śmiertelne zagrożenie – jeśli je znajdziemy, nie należy ich dotykać ani przenosić. Trzeba natomiast jak najszybciej zawiadomić policję.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c