Przerazający alert przy granicy z Ukrainą. Mieszkańcy mieli się ukryć

W sobotę rano mieszkańcy miejscowości położonych wzdłuż rumuńsko-ukraińskiej granicy otrzymali ostrzeżenia na swoje telefony komórkowe za pośrednictwem systemu Ro-Alert. Powodem były rosyjskie działania wojskowe przeprowadzone blisko granicy, jak podają lokalne media.

Fot. DALL·E 3 / Warszawa w Pigułce

W związku z rosnącym zagrożeniem, rumuński Generalny Inspektorat ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Tulczy wydał komunikaty zalecające zachowanie spokoju i podjęcie działań ochronnych. W minionym roku, podczas rosyjskich ataków na ukraińskie obiekty portowe blisko granicy, na terytorium Rumunii spadły fragmenty co najmniej czterech dronów. Na szczęście, incydenty te nie spowodowały żadnych ofiar.

W odpowiedzi na te zagrożenia, władze zdecydowały się na regularne wysyłanie ostrzeżeń do mieszkańców regionów przygranicznych. System Ro-Alert został aktywowany, aby informować ludność o każdej potencjalnej eskalacji konfliktu w pobliżu granicy.

Tego typu działania są szczególnie ważne w kontekście trwających napięć w regionie i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i świadomości mieszkańców dotkniętych obszarów.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]