Przesłuchano i postawiono zarzuty Emilowi B. Nie przyznaje się do zabójstwa w szkole w Wawrze

15-letniemu Emilowi B. przedstawiono zarzut zabójstwa. Oskarżony nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień.

Fot. Facebook

Aktualnie sporządzamy wniosek do sądu o zastosowanie wobec Emila B. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania – powiedział w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś.

Do sądu wpłynęła opinia biegłych w sprawie Emila B. 9 października sąd zadecydował, że 15-latek będzie odpowiadał za zabójstwo jak osoba dorosła. Grozi mu nawet 25 lat pozbawienia wolności. W przypadku osoby nieletniej, która odpowiada, jak dorosła wymierzenie maksymalnej kary jaką jest dożywocie, nie jest możliwa.

Do tragedii doszło 10 maja po godzinie 10:00 na terenie jednej z wawerskich szkół. 16-letniego Jakuba ugodził nożem o rok młodszy Emil B. Poszkodowany otrzymał 10 ciosów nożem w szyję, głowę i klatkę piersiową.

Niestety pomimo reanimacji podjętej najpierw przez jednego z pedagogów, a następnie zespół pogotowia ratunkowego, poszkodowanego nastolatka nie udało się uratować.

W sprawie zatrzymano również cztery inne osoby podejrzane o podżeganie do zabójstwa. Są to 17-letni Andri H., 15-letnia Roksana B., 15-letni Dawid K. i 14-letni Karol K. Wszyscy za wyjątkiem najmłodszego, również mogą odpowiadać, jak dorośli. Każda osoba została umieszczona w innym ośrodku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.