Przeszkadzał sąsiadom, bo palił u siebie marihuanę

Mokotowscy policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna palił marihuanę w swoim mieszkaniu, co bardzo przeszkadzało sąsiadom, bowiem zapach przenosił się do ich lokali drogami wentylacyjnymi. Jedna z sąsiadek uznała to wreszcie za nieznośne i wezwała funkcjonariuszy. Policjanci odwiedzili wskazany przez nią adres, pod którym znajdowało się około 14 gramów marihuany. Podejrzany wydał narkotyki dobrowolnie. Teraz czeka go rozprawa sądowa, na której może zostać skazany nawet na 3 lata więzienia.

Fot. Pixabay

Unoszący się zapach palonej marihuany przeszkadzał wszystkim sąsiadom do tego stopnia, że jeden z nich zakleił nawet kratki wentylacyjne. Na zawiadomienie policjantów odważyła się tylko mieszkanka jednego z sąsiednich lokali. Kobieta zadzwoniła do oficera dyżurnego mokotowskiej policji kwadrans przed 22:00, informując, że czuje, jak z kratek wentylacyjnych wydobywa się zapach palonych używek.

Kiedy pod wskazany adres przyjechali nieumundurowani funkcjonariusze, na klatce schodowej faktycznie unosił się charakterystyczny zapach palonych ziół. Kobieta wskazała prawdopodobny lokal, w którym mogą znajdować się narkotyki. Tym zjawiskiem poruszeni byli również inni sąsiedzi.

Gdy funkcjonariusze pukali do jednego z mieszkań, po sąsiedzku drzwi otwierał właśnie 27-letni mężczyzna. Zapytał, czy w czymś może pomóc. Policjanci z kolei zapytali, czy posiada przy sobie substancje psychoaktywne. Odpowiedział, że nie ma przy sobie, ale ma w mieszkaniu. Zdziwił się nieco, gdy policjanci okazali mu legitymacje służbowe i poinformowali o celu wizyty, ale nie zawahał się przed tym, aby kontynuować pokazywanie im miejsca, w którym trzymał narkotyki. Zaprowadził policjantów do swojego pokoju i przekazał pudełko, w którym znajdowało się około 14 gramów nielegalnego suszu. Z czarnej kosmetyczni leżącej na biurku wyjął jeszcze foliowy woreczek z dwiema tabletkami, informując, że to ekstazy.” Rozgadany” posiadacz narkotyków wyjawił, że zakupił to wszystko od nieznanego mu mężczyzny w centrum Warszawy za kwotę 500 zł.

Policjanci dla pewności przeszukali jeszcze mieszkanie przy użyciu psa tropiącego. Okazało się jednak, że 27-latek wydał dobrowolnie wszystko, co posiadał. Substancje psychoaktywne trafiły do depozytu jako dowód w sprawie, podejrzany natomiast spędził noc w policyjnej celi. Teraz odpowie za przestępstwo, za które sąd może go skazać nawet na 3 lata więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c