Przeszukaj dokumenty! Państwo zwróci Ci dziesiątki tysięcy złotych!

Przeszukaj mieszanie i znajdź stare dokumenty. Jeżeli Ty lub Twoi bliscy macie zamówienie na samochód z PRL, macie też szanse na duże pieniądze.

Fot. Warszawa w Pigułce

Ministerstwo Finansów zdecydowało o zwiększeniu rekompensat dla osób, które w czasach PRL wpłaciły przedpłaty na zakup samochodów marki Fiat, ale nie otrzymały swoich pojazdów. Jest to odpowiedź na potrzeby osób poszkodowanych, które przez lata czekały na realizację zamówień.

Według informacji podanych przez „Fakt”, jeszcze ponad 200 osób może ubiegać się o zwiększoną rekompensatę. Ministerstwo podwyższyło kwoty zwrotu do 18 561 zł za Fiata 126p i 26 303 zł za Fiata 1500. Osoby, które dokonały przedpłat, zachęcane są do przeszukania swoich dokumentów w poszukiwaniu dowodów wpłat.

Proces odbioru rekompensaty wymaga zgłoszenia się do PKO Banku Polskiego z dowodem tożsamości i książeczką przedpłaty. Bank wypłaci wniesiony wkład wraz z odsetkami, a dodatkowo przyznana zostanie rekompensata. Warto zaznaczyć, że możliwość otrzymania rekompensaty istnieje tylko w przypadku regularnych wpłat bez przerw.

W sytuacji, gdy osoba, która złożyła przedpłatę, nie żyje, o rekompensatę mogą ubiegać się spadkobiercy.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]