Przetrwała dwie wojny, zburzy ją dzielnica

Kamienica przy Inżynierskiej 3 powstała w 1910 roku. Przetrwała I i II Wojnę Światową. Mieściły się tam m.in. pracownie artystów, teatr i klub Sen Pszczoły, który organizował liczne imprezy kulturalne. Teraz, Stowarzyszenie Inżynierska 3 informuje o rozbiórce kamienicy.

Fot. Inżynierska 3

Fot. Inżynierska 3

Wszystko zaczęło się od pożaru pod koniec stycznia 2013 roku. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego orzekł po nim, ze mury utraciły nośność, a budynek nadaje się już tylko do rozbiórki.
13.05.2013 roku dzielnica złozyła wniosek o wykreślenie budynku z rejestru zabytków, na co przystał Stołeczny Konserwator Zabytków, który wystosował pisamo do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 30 stycznia 2015 roku, dokładnie dwa lata po pożarze budynek zostal wykreślony z rejestru. Teraz rozpoczęła się jego rozbiórka. Finansowana jest ze środków Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami Praga Północ i prowadzona przez Zakład Budowlano Instalacyjny – Stanisław Kąkol.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c