Przewodniczący Episkopatu Polski dziękuje za decyzje TK

Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja, podczas gdy istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego płodu lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodna z Konstytucją. Przewodniczący KEP wydał oświadczenie, w którym dziękuje za taką decyzję.

Fot. Wikipedia/https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stanislaw_Gadecki_2012.JPG#/media/Plik:Stanislaw_Gadecki_2012.JPG

Trybunał Konstytucyjny zajął się sprawą aborcji na wniosek 119 posłów PiS, Konfederacji i Kukiz’15. Wyrok odczytany przez prezes TK Julię Przyłębską głosi, że art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji.

Głos w sprawie zabrał abp Stanisław Gądecki, który jest przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Podziękował Trybunałowi za taką decyzję i podkreślił, że życie każdego człowieka powinno być chronione przez państwo.

„Z wielkim uznaniem przyjąłem dzisiejszą decyzję Trybunału Konstytucyjnego. Życie każdego człowieka przedstawia przed Bogiem taką samą wartość i powinno być w takim samym stopniu chronione przez państwo.”

– dodał arcybiskup. Nawiązał też do słów Jana Pawła II, który głosił, że stosunek do najsłabszych jest miarą demokracji i dobroci społeczeństwa. Zaapelował również, aby szczególną życzliwością otoczyć dzieci i ich rodziny, do których odnosi się decyzja TK.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c