Przy szkołach podstawowych powstaną wiaty rowerowe!


W ramach ubiegłorocznego zagospodarowania środkami budżetu obywatelskiego, projekt związany z budową wiat rowerowych cieszył się poparciem 18,5 tysiąca warszawiaków i zarazem był najpopularniejszym pośród wszystkich zgłoszonych pomysłów. 

Fot. Pixabay

To największy z dotychczas realizowanych projektów budżetu obywatelskiego miasta. Realizacja montażu i zakupu wiat, które sukcesywnie zaczną pojawiać się w okolicach warszawskich szkół, wyniesie ponad 3,5 mln złotych.

Urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich podkreślają, że nowa inwestycja wpisuje się w koncepcję rozwoju zrównoważonej mobilności, a co istotne zachęci uczniów do aktywności fizycznej i wykorzystania ekologicznego środka do przemieszczania się.

Łącznie ma powstać 90 wiat. To, gdzie zostaną zamontowane, w znacznej mierze uzależnione będzie od wstępnych propozycji urzędów każdej z dzielnic.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.