Przybywa nowych wiat. Są lepsze niż poprzednie? [WIDEO]

Po krótkiej zimowej przerwie na warszawskich przystankach znowu pojawiły się ekipy montujące nowe wiaty w ramach projektu „Przystanek Komunikacji Miejskiej”. Do tej pory zamontowanych zostało ich już ponad 900. W najbliższych dniach wiaty montowane będą na Ursynowie, Białołęce, Bielanach, Pradze Południe i Ochocie.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Projekt „Przystanek komunikacji miejskiej” jest realizowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Koncesjonariusz – firma AMS – planuje ustawić na własny koszt 1580 nowych wiat w trzech rodzajach: konkursowe, konserwatorskie i seryjne. Wiaty konkursowe (413 sztuk) – zaprojektowane w ramach konkursu zorganizowanego w 2006 roku przez Urząd m.st. Warszawy – są ustawiane w reprezentacyjnych miejscach stolicy i kluczowych komunikacyjnie lokalizacjach. Wiaty konserwatorskie (212 sztuk) powstały z myślą o obszarach objętych nadzorem Stołecznego Konserwatora Zabytków. 955 wiat seryjnych zajmie miejsca przy głównych trasach miejskich poza ścisłym centrum stolicy.

Do tej pory zamontowanych zostało już 909 wiat. Z tego 328 to wiaty konkursowe, 170 – konserwatorskie a 411 – seryjne. 183 zadaszenia stanęły na przystankach tramwajowych a 726 na autobusowych.

Warto dodać, że zgodnie z harmonogramem do tej pory powinny być zamontowane 784 wiaty, czyli wyprzedzenie wobec harmonogramu wynosi 125 wiat.

W najbliższych dniach wiaty montowane będą na Ursynowie, Białołęce, Bielanach, Pradze Południe i Ochocie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c