Przychodnia nie umieściła szczepionek w chłodni. Zmarnowało się 90 dawek!

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, w ubiegłym tygodniu dostarczono do jednej z przychodni w Warszawie szczepionki, które zamiast zostać skierowane do chłodni, przez kilka godzin leżały w recepcji placówki. Zmarnowało się 90 dawek preparatu. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Fot. Shutterstock

Od 27 grudnia 2020 roku trwają szczepienia przeciwko COVID-19. W pierwszej kolejności preparat podawany jest osobom ze służby zdrowia. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, w Warszawie szczepienia odbywają się w 22 szpitalach węzłowych. Jednym z nich jest Szpital Luxmed Onkologia.

We wtorek doszło do zaskakującej sytuacji. Gazeta tłumaczy, że kurier firmy Pharmalink, która jest odpowiedzialna za dowóz szczepionek, dostarczył 90 dawek szczepionki do jednej z przychodni Luxmed. Jak się okazało, paczka leżała w recepcji kilka godzin. Produkt trzeba było wyrzucić, ponieważ maksymalny czas przechowywania preparatu poza lodówką wynosi 2 godziny. To pierwszy taki przypadek w Polsce.

Wiceprezes zarządu Luxmed Onkologia potwierdził zajście w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Zaznaczył jednak, że wina leży po stronie dostawcy, który nie poinformował pracowników przychodni o zawartości przesyłki. Dlatego czekała ona tak długo na odbiór, z pozostałymi paczkami.

Zarząd firmy Pharmalink jest jednak innego zdania. Marcin Janik przekazał „GW”, że zamówienie zostało zrealizowane prawidłowo, a kurier przekazał przesyłkę zgodnie z miejscem wskazanym przez Luxmed. Dodatkowo, powiedział on osobie odbierającej paczkę, że zawiera ona produkty lecznicze do przechowywania w odpowiedniej temperaturze.

Do całego incydentu odniosła się również Agencja Rezerw Materiałowych, która przyznała, że cała odpowiedzialność za sytuację leży po stronie Luxmed. Całe zajście ma zostać jeszcze raz przeanalizowane i wyjaśnione.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c