Przyjazd z wakacji może zakończyć się kwarantanną

Nieoficjalnie wiadomo, że rząd chce opóźnić wprowadzenie zakazu lotów, by wszyscy Polacy wrócili do kraju. Nie oznacza to jednak bezproblemowego powrotu.

Fot. Stanisław Bielski/REPORTER

RMF FM nieoficjalnie dowiedział się, że zakaz lotów do i z krajów objętych zakazem ma wejść w życie 1 września, a nie, jak wcześniej planowano, 26 sierpnia.

Jeżeli decyzja weszłaby w życie jeszcze w tym miesiącu, wielu Polaków zostałoby uwięzionych poza granicami kraju. Operacja sprowadzania ich do Polski byłaby trudna logistycznie.

Nie oznacza to jednak, że powrót Polaków do kraju będzie bezproblemowy. Niewykluczone, że wakacje będą zwieńczone kwarantanną. – Turyści powinni liczyć się z tym, że możliwość powrotu do kraju może być ograniczona, a wyjazd zagraniczny może się skończyć dwutygodniową kwarantanną – powiedział we wtorek na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c