Przystanek grozy. Lepiej tam nie siadaj!

Czytelnik przesłał nam zdjęcia przystanku otoczonego przez, jak twierdzi, pasożyty. To jednak nie wszystko bowiem cztery wgryzły się w jego skórę!

„To że jest plaga kleszczy w Warszawie to wiadomo aczkolwiek chciałbym wszystkich poinformować o zachowaniu szczególnej ostrożności na przystanku autobusowym linie 180 „Duchnicka” w kierunku Wilanowa” – pisze Pan Krzysztof, Nasz Czytelnik.

„Jest tam tysiące albo i nawet dziesiątki tysięcy kleszczy które chodzą nawet po poręczach. Miałem niemiłe doświadczenie właśnie przez te małe skurczybyki. Kleszcze roznoszą naprawdę groźne choroby i wystarczy tylko jeden aby się zarazić, a tak jak powiedziałem jest ich tam dziesiątki tysięcy i siedzą wszędzie. UWAŻAJCIE!”.

Nie mamy pewności co do tego, co to jest , dlatego zdjęcia przesyłamy swoim znajomym entomologom. Najprawdopodobniej są to nimfy, czyli małe kleszcze, które dopiero wykluły się z jajek.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.