Punkty poboru wymazów w Warszawie. Gdzie obecnie możemy wykonać test?

Choć liczba przypadków zakażeń koronawirusem wciąż rośnie, wiele punktów wymazowych w Warszawie nie funkcjonuje. W stolicy działa w sumie 10 takich miejsc, w tym 4 samochodowe. 

Fot. Shutterstock

Ministerstwo Zdrowia informuje o rozwijającej się czwartej fali koronawirusa, codziennie chorych przybywa. Według zapowiedzi ekspertów, szczyt fali przewidywany jest na koniec października lub początek listopada. Jednak wiele punktów pobrań w stolicy zamknęło się i póki co ich działalność nie została wznowiona. W sumie takich miejsc w stolicy jest 10, w czym 4 samochodowe.

Testów na koronawirusa, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, nie zrobimy aż w 8 dzielnicach miasta. Nie ma ich na Targówku, Bialanach, Ochocie, we Włochach, Wawrze, Ursusie, Wesołej i Rembertowie. Czy wraz ze wzrostem zakażeń pojawią się tam punkty pobrań wymazów? Jak przekazał rzecznik mazowieckiego oddziału NFZ, sytuacja jest na bieżąco monitorowana i jeśli taka potrzeba zajdzie, to na pewno liczba punktów się zwiększy.

Dzisiejsza liczba przypadków zakażeń koronawirusem wyniosła 813, z czego 118 w województwie mazowieckim. W samej Warszawie przybyło 47 chorych na wirusa SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 w Polsce zmarło w ciągu doby 14 zakażonych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c