Rada Warszawy przyjęła petycję o zmianę nazwy Ronda Romana Dmowskiego!

„#RadaWarszawy głosami #KO przyjęła petycję o zmianę nazwy Ronda Romana Dmowskiego. Dmowski im przeszkadza, komuniści już nie. Zalejmy ratusz i radnych głosami w obronie jednego z Ojców Niepodległości! Nie pozwólmy na wprowadzenie w życie tej skandalicznej decyzji! #DmowskiZostaje” – napisał Sekretarz Stanu w KPRM, radny Warszawy Piotr Mazurek.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„To oczywiście kuriozalna sytuacja próba wypchnięcia z przestrzeni miejskiej współtwórcy naszej niepodległości razem obok Józefa Piłsudskiego i Ignacego Daszyńskiego. Bez Romana Dmowskiego nie można sobie wyobrazić odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku” – powiedział nam radny Marek Borkowski (PiS).

„Doskonale pamiętam najpierw na początku lat dziewięćdziesiątych zostało tak nazwane przez Radę Miasta i zmiana po 20 kilku latach bez żadnego powodu bez żadnej przyczyny tylko dlatego że nagle komuś patron przestał się podobać jest naprawdę kuriozalna, zaskakująca i na pewno będę wspierał tą akcję #Dmowskizostaje” – dodaje radny.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c