Rada Warszawy stwierdziła nieważność wyborów wiceburmistrza dzielnicy!

Wczoraj Rada Warszawy stwierdziła nieważność wyboru zastępcy burmistrza dzielnicy Praga-Północ. Wszystko ze względu na to, że w głosowaniu nad wyborem wziął udział radny Jacek Wachowicz, który był jednocześnie kandydatem. 

Fot. Warszawa w Pigułce

9 września 2021 roku Rada Warszawy stwierdziła nieważność uchwały nr XXXV/136/2021 Rady Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy z 14 lipca 2021 roku w sprawie wyboru zastępcy burmistrza dzielnicy Praga-Północ miasta stołecznego Warszawy w kadencji 2018-2023.

Zarządzenie w sprawie wstrzymania wykonania uchwały dotyczącej wyboru Jacka Wachowicza wydał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Wszystko ze względu na to, że w głosowaniu wziął udział sam Wachowicz.

„Radny, który kandyduje na funkcję Zastępcy Burmistrza Dzielnicy nie może brać udziału w głosowaniu nad swoją kandydaturą, gdyż głosowanie takie dotyczy jego interesu prawnego. Głosując narusza tym samym przepis art. 25a ustawy o samorządzie gminnym.”

-można przeczytać w uzasadnieniu. Nieważność wyboru wiceburmistrza dzielnicy Praga-Północ stwierdzono po analizie uchwały. Organ uznał, że narusza ona kryterium zgodności z prawem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c