Radiowóz przejeżdża na czerwonym z ogromną prędkością. Co na to policja? [FILM] [AKTUALIZACJA]

W serwisie YouTube pojawiło się ostatnio wideo, na którym widać, jak stołeczny radiowóz przejeżdża na późnym, czerwonym świetle, przekraczając przy tym prędkość. Warto dodać, że nie jedzie na sygnale, a więc nie ma podstaw do takiego zachowania.

Sądząc po okolicy jest to Aleja Waszyngtona w pobliżu ul. Kinowej. Wysłaliśmy już zapytanie do policji w tej sprawie. Będziemy Was informować na bieżąco.

[AKTUALIZACJA]: Mamy już odpowiedź policji w tej sprawie:

„Odnosząc się do zarejestrowanego nagrania, uprzejmie informuję, że załoga patrolowo-interwencyjna patrolująca teren Saskiej Kępy chwilę wcześniej, za pośrednictwem radiostacji, otrzymała komunikat  o kierowcy, który w tej okolicy poruszał się samochodem i istniało podejrzenie, że prowadzi auto będąc pod wpływem alkoholu.” – pisze nam kom. Joanna Węgrzyniak, rzecznik prasowy Komendanta – „Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i udali się we wskazanym kierunku, jednak z pewnym opóźnieniem włączyli sygnały, które wskazywałyby, że poruszają się pojazdem uprzywilejowanym.  Z policjantami przeprowadzono już rozmowę, zostali pouczeni, że w tego typu sytuacjach sygnały świadczące o uprzywilejowaniu pojazdu policyjnego należy włączać od razu, w momencie podejmowania interwencji. Zarejestrowane nagranie zostanie wykorzystane podczas odpraw z funkcjonariuszami w celach szkoleniowych, po to by w przyszłości nie dochodziło do podobnych sytuacji. „


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c