Radna PO chce magazynować śnieg! Odpowiedź burmistrza hitem Internetu!

To nie żart! Radna PO zwróciła się z wnioskiem o… magazynowanie śniegu. Interpelacja jest zatytułowana: „ponowne wykorzystanie śniegu latem na terenie m.st. Warszawy”. Odpowiedź burmistrza błyskawicznie stała się hitem Internetu.


„Sylwia Mróz radna PO z Dzielnicy Warszawa Ochota wnioskowała do Burmistrza o … magazynowanie śniegu zimą i mieszanie go z wodą latem. Jak widać maja tam niezłe poczucie humoru, bo odp wiceburmistrza przebiła wniosek i to przechowywanie bałwanów 😂 Co oni tam na dzielni robią?” – napisał Piotr Nisztor, który pokazał skany na Twitterze.

Na odpowiedź wiceburmistrza nie trzeba było długo czekać:

„odpowiadając na Pani interpelację nr 173 w sprawie ponownego wykorzystania śniegu latem na terenie m.st. Warszawy uprzejmie informuję, że rozważane jest niezwłocznie nawiązanie kontaktu z kanadyjskimi naukowcami z University of British Columbia. Rozważana również jest możliwość wyjazdu studyjnego m. in. do sztokholmskiego Sundsvall Hospital. O terminie wyjazdu radni zostaną poinformowani w późniejszym terminie. Uznając poruszaną przez Panią sprawę jako priorytetową planowane jest niezwłocznie wygospodarowanie dwóch garaży będących w zasobach Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy na ten cel. Jednocześnie planowane jest podjęcie prac nad Uchwałą zobowiązującą najemców garaży na terenie Dzielnicy do magazynowania śniegu w czasie zimy, a następnie po jego roztopieniu, używania jej do mycia samochodów. Jednocześnie poddajemy pod rozwagę Pani radnej projekt przechowywania w trakcie trwania zimy powszechnie lepionych przez mieszkańców naszej dzielnicy bałwanów. Po kilkudniowej ekspozycji mogłyby być zwożone do magazynów, tak aby na wiosnę wykorzystać je, czy też wodę jaka z nich pozostała do nawadniania parków.” – odpisał Grzegorz Wysocki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c