Radny po spotkaniu z policją uspokaja mieszkańców Targówka

Krzysztof Miszewski, radny dzielnicy Targówek spotkał się z policją w sprawie doniesień, które pojawiają się w social mediach. Użytkownicy piszą o ekshibicjoniście, zagrożeniach dla najmłodszych i o uchodźcach.

Praga-Północ i Targówek widziane z Pałacu Kultury i Nauki. Fot. Adrian Grycuk

Praga-Północ i Targówek widziane z Pałacu Kultury i Nauki. Fot. Adrian Grycuk

„Po zgłoszeniu wiadomości o krążącym po osiedlu ekshibicjoniście, w komendzie zapadła decyzja o zwiększeniu patroli wywiadowczych zarówno umundurowanych jak i tajnych. Gorąca prośba o zgłaszaniu podobnych zdarzeń natychmiast telefonicznie. Szanse na ustalenie osoby oraz jej zamiarów są wtedy zdecydowanie większe. Osoba przyjmująca zgłoszenie zdecyduje, czy jest potrzeba osobistego stawienia się na komendę.” – pisze Krzysztof Miszewski – „Na bieżąco są także sprawdzane i weryfikowane informacje dot. zagrożenia dla najmłodszych. Policja bierze udział w programach edukacyjnych mających na celu uświadamianie i podpowiadanie młodzieży z naszej dzielnicy, jak się zachować w sytuacjach potencjalnie niebezpiecznych. Pod koniec zeszłego roku odbyło się 12 spotkań w szkołach, na ten rok planowane są następne. Niedługo odbędzie się forum dla rodziców z naszego terenu, które ma służyć uświadamianiu o zagrożeniach dla dzieci i metodach postępowania.
Poruszyłem też kwestie związane z poczuciem zagrożenia mieszkańców względem uchodźców. Otrzymałem informację, że Policja przynajmniej dwa razy w miesiącu prewencyjnie odwiedza ośrodek dla matek z dziećmi spoza naszego kraju. Jeśli są jakiekolwiek zgłoszenia, to dotyczą drobnych incydentów związanych z relacjami wewnątrz ośrodka. Policja nie otrzymała w zeszłym roku żadnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez uchodźcę z naszego terenu.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c