Rafał Trzaskowski będzie ponownie kandydował na prezydenta?Zabrał głos!

Podczas rozmowy na antenie Radia Zet padło pytanie, czy w 2023 roku Rafał Trzaskowski będzie ubiegał się o reelekcję w wyborach na stanowisko prezydenta Warszawy. Jak zaznaczył obecnie urzędujący prezydent, wszystko na to wskazuje. 

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Rafał Trzaskowski w listopadzie 2017 roku został przestawiony jako kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Zwyciężył w I turze, a urzędowanie rozpoczął po zaprzysiężeniu 22 listopada 2018 roku.

W 2023 roku odbędą się kolejne wybory samorządowe. Podczas rozmowy na antenie Radia Zet, Rafał Trzaskowski został pytany o jego plany z nimi związane. Wytłumaczył, że wszystko wskazuje na to, że będzie ubiegał się o reelekcję.

Zadeklarował również, że nie zamierza starać się o przywództwo w Platformie Obywatelskiej. Dodał, że w pełni wspiera obecnego szefa PO, Borysa Budkę. Prezydent Warszawy w tym czasie planuje przede wszystkim zająć się stolicą, ale również dalej tworzyć Ruch Wspólna Polska. Dodał, że aktywny będzie również w Platformie i kolacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c