Rafał Trzaskowski mocno o atakach na gejów! „ Chcę, aby Warszawa była miastem bez dyskryminacj”

17 lutego na ulicy nożownik zaatakował dwóch mężczyzn. W Warszawie, w stolicy naszego kraju. W mieście, gdzie mieszkamy, pracujemy, żyjemy. Jaki był powód? Mężczyźni szli trzymając się za ręce. Czy robili komuś krzywdę? Atakowali? Nie. Czym więc zawinili? Widocznie nie wpasowali się w jedyny i słuszny światopogląd osoby, która ich zaatakowała. W Miasto Gdańsk grupa kilkunastu sprawców napadła i pobiła trenujące osoby w parku Reagana. Za co? Najprawdopodobniej za tęczową flagę. Przecież to obraza! Tylko czego i kogo? Pewnie napastników i ich spojrzenia na świat (albo właśnie zamknięcia na świat innych ludzi)” – pisze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski 

Fot. Warszawa w Pigułce

Inny, obcy, niepasujący do poglądów i wizji, znaczy zły i gorszy. Proste, prawda? Więc na wstępie od razu mówię wszystkim tym, którzy zaraz mają zamiar zacząć pisać komentarze – zastanówcie się, zanim cokolwiek napiszecie. Zobaczcie, do czego prowadzi język nienawiści. Szczucie na poszczególne grupy społeczne, narzucanie jedynych słusznych poglądów, brak szacunku do drugiego człowieka. Serio uważacie, że nie ma o czym rozmawiać? Że problem braku tolerancji i dyskryminacja nie mają miejsca w naszym otoczeniu? Właśnie macie odpowiedź. Przerażającą odpowiedź.

Dlaczego o tym piszę? Bo to, co się wydarzyło w lutym na warszawskim Mokotowie, było jednym z powodów, dla których radni Miasto Stołeczne Warszawa przyjęli stanowisko. Bardzo ważne stanowisko w sprawie działań na rzecz równości, tolerancji i poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania aktom dyskryminacji i przemocy w Warszawie. I bardzo za to stanowisko dziękuję.

Chcę, aby Warszawa była miastem bez dyskryminacji, bez języka nienawiści i przemocy. Miastem różnorodnym i przyjaznym. I, co szczególnie ważne, miastem gwarantującym swoim mieszkańcom bezpieczeństwo! Obowiązkiem samorządu jest stać po stronie społeczności wykluczanych i dyskryminowanych – i to w stolicy robimy. I o to też zaapelowała Aleksandra Dulkiewicz na swoim Facebooku – nie bądźmy obojętni!

Dlatego konsekwentnie mówię i będę mówił o potrzebie tolerancji, edukacji w tym zakresie i o równości. Poszanowaniu wyborów i decyzji każdego człowieka. A Warszawa wspiera i będzie wspierała osoby dyskryminowane, piętnowane, atakowane za to, że komuś nie podobają się ich poglądy, pochodzenie, płeć, kolor skóry, wybory, orientacja. I będziemy to robić nie zważając na oskarżenia, obrzydliwe materiały w „publicznej” telewizji czy niewybredne komentarze z różnych stron sceny politycznej. Będziemy wspierać osoby dyskryminowane i wykluczane, bo tego potrzebują, bo taka jest rola samorządu. Taka jest rola miasta przyjaznego i bezpiecznego dla wszystkich. I na końcu, bo jak widać, wciąż (niestety wciąż!) trzeba to robić. Trzeba uczyć tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c