Rafał Trzaskowski o kolejnych działaniach w stolicy. Pomoc dla ratowników medycznych

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o kolejnych działaniach w związku z tragiczną sytuacją ratowników medycznych w Warszawie.

Kochani, mimo konieczności przejścia na samoizolację cały czas pracuję i rozmawiam z moimi współpracownikami na temat tego, jakie kolejne kroki może podjąć Warszawa w walce z pandemią #koranawirus. Za nami kolejny sztab w tej sprawie (oczywiście zdalny), którego ustalenia przedstawię Wam poniżej,
Po pierwsze, w odpowiedzi na sygnały ze strony ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się pomóc w sprawnej dezynfekcji karetek pogotowia. Na terenie zajezdni

Tramwaje Warszawskie

na Mokotowie uruchomimy punkt do dezynfekcji karetek – dzięki temu załogi ratownicze będą tracić na to mniej czasu.

Zwiększyliśmy także liczbę punktów wymazowych, z których mogą korzystać warszawianki i warszawiacy – w sumie jest ich już 16. Tylko w ubiegłym tygodniu z miejskich punktów wymazowych skorzystało ponad siedem tysięcy osób.
Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że dynamika przyrostu liczby zakażonych osób na Mazowszu w ostatnich kilkudziesięciu godzinach wyhamowała – jednak sytuacja jest nadal krytyczna. Licząc od początku pandemii, do 1 listopada liczba mieszkańców Warszawy zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 przekroczyła 22 tysiące.
Dlatego podjąłem decyzję o przygotowaniu kolejnych miejsc COVID-owych w kolejnym miejskim szpitalu. Zanim to nastąpi, zapewnimy pacjentom nieCOVIDowym opiekę w innych jednostkach.
Na jutro zaplanowane jest spotkanie online samorządów z premierem Mateuszem Morawieckim. Dobrze, że zwiększa się regularność takich rozmów, bo koordynacja działań jest niezbędna, żeby skutecznie walczyć z epidemią. Domagamy się od rządu jasnych informacji, jak w praktyce ma być wykonana decyzja o przeniesieniu pracowników administracji samorządowej na tryb zdalny. Trzeba pamiętać, że wiele spraw urzędowych – ważnych dla obywateli – nie może być realizowane wyłącznie w trybie online (np. pozwolenia na budowę, rejestracja samochodu itp.). Na tak prozaiczne kwestie rząd przy wcześniejszych decyzjach często zupełnie nie zwracał uwagi.
O wszystkich dalszych ustaleniach będziemy Was oczywiście informować, także za pośrednictwem mediów społecznościowych – na profilach moich oraz

Miasto Stołeczne Warszawa” – informuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c