Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: „Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń”

We wtorek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości uznał, że skoro demonstracje przeciw wyrokowi TK się odbywają, równie dobrze może mieć miejsce Marsz Niepodległości. Głos w tej sprawie zabrał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Fot. Rafał Trzaskowski – Facebook

Tegoroczny Marsz Niepodległości z powodu pandemii miał nie mieć miejsca. Jednak jak zapowiedział wczoraj Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nie ma przeciwskazań, aby się on nie odbył. Tym bardziej, że w ostatnich dniach obecne są demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

W rozmowie z Radiem Zet Rafał Trzaskowski został zapytany o kwestię marszu, który ma się odbyć 11 listopada. Jak zaznaczył, obecnie w Warszawie występują „spontaniczne demonstracje”, nie są one nigdzie rejestrowane. A jak dodaje, Marsz Niepodległości to planowana demonstracja.

„Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy. Ja jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie, na to wpływu nie mamy.”

-powiedział prezydent Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c