Rafał Trzaskowski złożył wniosek do prokuratury. Chodzi o Marsz Niepodległości

Prezydent Warszawy poinformował właśnie w mediach społecznościowych, że złożył wniosek do prokuratury przeciwko Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. Wczoraj również krytycznie wypowiadał się na temat wydarzenia, które jego zdaniem nie powinno w ogóle mieć miejsca. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Dziś rano Rafał Trzaskowski poinformował na swoim Twitterze, że złożył wniosek do prokuratury przeciw Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości, przypominając, że już w kwietniu złożył wniosek o likwidacje stowarzyszenia. Zaznaczył, że od kilku lat toczy się już postępowanie w sprawie likwidacji ONR.

Wczoraj prezydent Warszawy w programie Onet Rano krytycznie wypowiadał się na temat Marszu Niepodległości. Jego zdaniem wydarzenie organizowane przez Roberta Bąkiewicza nie powinno odbyć się w mieście.

Prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapewnił jednak, że tegoroczny marsz odbędzie się zgodnie z planem 11 listopada i będzie to wielkie wydarzenie, podczas którego zapomni się o poglądach politycznych.W jego opinii, udział w marszu ma być wyrazem tego, że Polacy są nadal za suwerennym i niepodległym państwem polskim. Tegoroczne hasło to „Niepodległość nie na sprzedaż”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c