Rakotwórczy składnik w mleku roślinnym! GIS ostrzega!

System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach poinformował Główny Inspektorat Sanitarny o rakotwórczym składniku występujący w popularnych mlekach roślinnych. Chodzi o napoje marki Isola BIO. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Główny Inspektorat Sanitarny otrzymał informację o występowaniu tlenku etylenu w popularnych mlekach roślinnych. System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, prowadzonym przez firmę Abafoods SRL, zdecydował się na wycofanie niektórych partii kremu i napojów roślinnych marki Isola BIO.

Tlenek etylenu jest rakotwórczy, mutagenny i szkodliwy na rozrodczość , a jego obecność w żywności jest niedozwolony na terenie Unii Europejskiej. Każdy, kto zakupił dany produkt, powinien jak najszybciej go  wyrzucić bądź zwrócić w sklepie.

Nie należy spożywać poniższych partii produktów firmy Abafoods SRL, której dystrybutorem w Polsce jest Eko-Wital Sp. z o.o. z Warszawy. Produkty posiadające składnik zanieczyszczony to Isola BIO krem do gotowania sojowy bezglutenowy o numerach partii 210209, 210302, napój kokosowy bez cukry z wapniem bezglutenowy numerach 201123, 210215 i 210316, a także napój kokosowy z wodą kokosową 210223 i napój migdałowy bez cukru z wapniem bezglutenowy 210301.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.