Ranny, zaatakowany taksówkarz poprosił kolegów o pomoc. Reakcja była natychmiastowa!

Otrzymaliśmy tę historię od Alarm Taxi Warszawa. Warszawa dnia 3 marca 2019 około 23:00 na Kanale Alarmowym, Zello Alarm Taxi Warszawa jeden z kolegów jeżdżący w dużej Warszawskiej korporacji, w dość nerwowym tonie poprosił o pomoc na skrzyżowaniu ulic Roentgena i Pileckiego. 

Fot. Alarm Taxi Warszawa

Komunikat brzmiał że został zaatakowany przez trzech mężczyzn, została wybita lewa boczna szyba, a on sam jest ranny. Poinformował też, że wezwał Policję.
Pomimo godzin nocnych odezwało się sporo kolegów, którzy zadeklarowali że w kilka minut dotrą na miejsce. Poszkodowany kolega na chwilę odjechał z miejsca gdyż bał się dalszego ataku ze strony agresorów, a także po to aby oczyścić resztki szkła szyby ze swojego ubrania.
Cały czas był w kontakcie z kolegami którzy dojeżdżali na wyznaczone skrzyżowanie( byli tacy co nawet dotarli z domu), informował że agresorzy wciąż stoją przy skrzyżowaniu. Jak się później okazało, czekali na zamówioną taksówkę z innej korporacji.

Po dojechaniu na miejsce, ujrzeliśmy wspomnianych mężczyzn oraz kobietę. Na szczęście ich agresja osłabła, prawdopodobnie na widok dojeżdżających kolejnych samochodów – taksówek przybyłych na hasło ALARM.
Niemalże w tym samym czasie pojawiły się też, pierwsze samochody Policji, która niezwłocznie rozpoczęła swoje procedury w takich sytuacjach, które miały na celu wyłonienie sprawcy który wyrządził szkodę. Po chwili podjechał poszkodowany kolega, który miał tak jak wspominaliśmy wybita szybę z lewej strony od kierowcy, a resztki szkła pokaleczyły jego policzek, kilka centymetrów poniżej oka. Myślę że nie nie trzeba wyjaśniać co by się stało gdyby szkło trafiło w oko.
Ponieważ szkody przekraczały kwotę 500 zł, dowodzący akcją Policjant, poinformował o prawie zgłoszenia tego jako przestępstwo, które jest ścigane z urzędu. Mężczyzna który okazał się sprawcą podszedł i zaproponował że chciałby przeprosić za swoją nieuzasadnioną agresję i zadośćuczynić wyrządzonym szkodom. Ustalona została kwota, którą wypłacił z pobliskiego bankomatu, kolega mężczyzny i przekazał ją właścicielowi poszkodowanego samochodu.
Sprawa pomimo dużej dynamiki i sporo nieuzasadnionej agresji ze strony mężczyzn, skończyła się pozytywnie.

Chcieliśmy przede wszystkim Podziękować:

Wszystkim Kolegom – Taksówkarzom
uczestniczącym w projekcie Alarm Taxi Warszawa którzy pojawili się na miejscu.

Podziękować także Administratorom projektu Alarm Taxi Warszawa, którzy doskonale koordynowali akcją na Kanałach Alarmowych Zello i Messenger.

Wielkie Podziękowania należą się również dla
Warszawskiej Policji za tak szybką reakcję. Jesteśmy pełni Podziwu dla Waszej Służby i Pełnego Profesjonalizmu.

Dzięki takim sytuacjom wiemy że projekt Alarm Taxi Warszawa jest naprawdę potrzebny.

Dziękujemy i pozdrawiamy
Administracja Alarm Taxi Warszawa

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.