Ratownicy medyczni protestują w Warszawie. Część z nich nie przyszła dziś do pracy

W Warszawie trwa protest ratowników medycznych. Grupa pracowników „Meditrans” nie pojawiła się dziś w pracy. Strajkują przeciw niskim wynagrodzeniom. Do potrzebujących przyjeżdżają strażacy.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Od miesięcy ratownicy w całej Polsce strajkują przeciw niskim wynagrodzeniom. Na 11 września w Warszawie zapowiadana jest duża manifestacja, w której udział wezmą nie tylko ratownicy, ale również pielęgniarki, lekarze czy farmaceuci. Już dziś część pracowników nie przyszła do pracy. Jak przekazał rzecznik „Meditransu” w rozmowie z PolsatNews, ratownicy przynieśli zwolnienia lekarskie. Dodał jednak, że to nie wpływa na obsługę zgłoszeń.

Jak się jednak okazuje, do potrzebujących przyjeżdżają strażacy. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie opublikowała w mediach społecznościowych film, na którym widać, że  zabezpiecza miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomaga w transporcie. Dodano, że ze względu na brak załóg karetek strażacy spodziewają się więcej działań w ramach ratownictwa medycznego.

Sprawę protestów ratowników skomentował już wcześniej Adam Niedzielski. Zaznaczył, że rząd monitoruje sytuacje, a także wszelkie przyczyny, które mogłyby odpowiadać za konflikty.

„Sugerowałbym także, aby popatrzeć, co jest istotą sporu. Bardzo często są to zwykłe negocjacje czy dyskusje między pracownikami a pracodawcą. To nie są póki co, tylko i wyłącznie jakieś zastrzeżenia systemowe, za które odpowiada Ministerstwo Zdrowia”

-zaznaczył  w rozmowie z Onetem minister zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c