Ratusz bierze się za reklamy

Spot akcji śmieci na wysokościach

Spot akcji śmieci na wysokościach

Dzisiaj, prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę krajobrazową. Podpisanie dokumentu oznacza, że niedługo mogą posypać się potężne kary finansowe za umieszczanie reklam bez stosownego zezwolenia. Co więcej pozwala określac miejsca w których reklama może zostać umieszczona, a w jakich nie, nawet jeżeli ingeruje to w prywatną własność. Innymi słowy jeżeli mamy wielki budynek w centrum i chcemy wywiesić tam reklamę i tak musimy mieć stosowne zezwolenie.

PAP poinformował, że Hanna Gronkiwicz-Waltz, prezydent Warszawy zapowiedziała, że ratusz wkrótce zacznie porządki. Na pierwszy ogień pójdą reklamy wielkoformatowe oraz te, które ustawione są przy drogach dojazdowych do stolicy. Prezydent Warszawy przyznała, że reklam nie da się wykluczyć całkowicie, ale mozna zakazać jej w miejscach najbardziej drażliwych. Jako przykład takiej reklamy podaje Hotel Metropol. Jak przyznała nie widzi uzasadnienia, aby reklama pozostalw tym miejscu, zasłaniając okna.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]