Ratusz odpowiada na deklaracje wojewody dotyczącą terminu otwarcia Szpitala Południowego: „To nierealna data”

Konstanty Radziwiłł przekazał wczoraj informacje o tym, że Szpital Południowy na Ursynowie uruchomiony zostanie 21 stycznia. Jak dziś tłumaczy stołeczny ratusz, ta data jest nierealna. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj wojewoda mazowiecki złożył deklaracje dotyczącą terminy otwarcia Szpitala Południowego na Ursynowie, który ma na początku być przeznaczony jedynie dla osób covidowych. Jako datę jego otwarcia Konstanty Radziwiłł podał 21 stycznia 2021 roku. Przekazał również, że przeznaczy 25 milionów złotych na wyposażenie placówki.

Jak jednak odpowiada rzeczniczka stołecznego ratusza w rozmowie z Radiem RDC, ta data jest datą nierealną. Tłumaczy, że niektórych rzeczy nie da się przeskoczyć i nikt z urzędnikami narzuconego przez wojewodę terminu nie rozmawiał. Rzeczniczka dodaje, że prace w szpitalu trwają 24 godziny na dobę, jednak trzeba je skończyć. Przewidywany termin zakończenia jest na 25 stycznia, jednak później należy wykonać m.in. odbiory, które też potrwają około 2 tygodni, a także dostosować szpital do potrzeb osób zakażonych, co daje kolejne 2 tygodnie.

Pierwotnie szpital miał zostać otwarty we wrześniu 2021 roku, jednak udało się to zaplanować na wcześniejszy termin. Ale jak wyjaśnia ratusz, najwcześniej przyjąć pierwszego pacjenta szpital będzie mógł w połowie lutego 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c