Ratusz odpowiada prezydentowi ws. pomnika przed Pałacem Prezydenckim

Wczoraj Andrzej Duda zadał pytanie odnośnie możliwości postawiania pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim. Wyraził nadzieję na rozmowę w tej kwestii z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy potwierdziła, że do takiego spotkania dojdzie, jednak już teraz znamy odpowiedź ratusza.

Pałac Prezydencki Fot. Marcin Białek / Wikipedia

Pałac Prezydencki Fot. Marcin Białek / Wikipedia

W rozmowie z RMF FM Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy stołecznego ratusza powiedział, że „Pomnik smoleński na pewno nie stanie przed Pałacem Prezydenckim” dodał również, że „Nie ma takiej możliwości ze względów konserwatorskichUkład urbanistyczny Krakowskiego Przedmieścia i Traktu Królewskiego jest układem zamkniętym”. 

Wyjaśnił również, że Hanna Gronkiewicz-Waltz jest gotowa na rozmowy, ale nie o tym gdzie ma pomnik stanąć, ale o harmonogramie prac w miejscu w którym uzgodniono powstanie pomnika. Ten ma stanąć na rogu ulic Trębackiej i Focha.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.