Ratusz pokazuje statystyki. Chodzi o lekcje religii i etyki

Stołeczny ratusz przekazał najnowsze informacje dotyczące liczby dzieci i młodzieży, które nie chodzą na lekcje religii. To aż 70 procent uczniów uczęszczających do szkół ponadpodstawowych. Zupełnie inaczej jest w szkołach podstawowych. 

Fot. Shutterstock

Od 1 września 2014 roku obowiązuje zasada wyrażania życzenia uczestnictwa w religii i etyce w formie oświadczenia pisemnego. Udział w nich jest dobrowolny. Uczeń może uczestniczyć w zajęciach z religii, z etyki, z obu przedmiotów, jeśli nie chce, może też nie wybrać żadnego z nich.

Dziś Renata Kaznowska opublikowała na Twitterze dane dotyczące dzieci i młodzieży, która nie uczęszcza na lekcje religii i etyki. Jak tłumaczy wiceprezydent Warszawy, w ostatnim czasie otrzymała bardzo wiele zapytań o tę kwestię. Przypomnijmy, religia i etyka nie jest przedmiotem obowiązkowym w szkołach. Wyniki opublikowano na podstawie analiz wszystkich szkół znajdujących się w Warszawie, czyli ponad 440.

I tak ani w katechezach ani w lekcjach etyki w szkołach ponadpodstawowych nie bierze udziału aż 55 tysięcy uczniów. Jest to niemal 70 procent. Jeśli chodzi o podstawówki, różnica jest ogromna. Zaledwie 19,2 procent nie bierze udziału w żadnym z tych przedmiotów. Nieco ponad 67 procent chodzi natomiast na lekcje religii, a niecałe 9 procent zapisana jest na etykę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c