Ratusz poprosił o 53 respiratory, otrzymał….dwa. Wydano komunikat

Warszawa zwróciła się do ministra zdrowia i wojewody o wsparcie w postaci dodatkowego wyposażenia miejskich szpitali. Na liście znalazły się między innymi 53 respiratory. Rząd przekazał im jedynie dwa. 

Fot. Shutterstock

Warszawscy urzędnicy poinformowali, że w zeszłym tygodniu napisali pismo do wojewody mazowieckiego i ministra zdrowia z prośbą o wsparcie szpitali miejskich. Ubiegali się o 53 respiratory, 67 urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii, 180 kardiomonitorów, 141 pomp infuzyjnych, 277 pulsoksymetrów, 233 dozowniki tlenu z nawilżaczami, 50 łóżek szpitalnych z materacami przeciodleżynowymi, 54 butle z tlenem, 63 koncentratory tleny i 200 namiotów tlenowych.

W odpowiedzi Agencja Rezerw Materiałowych przekazała na czas pandemii koronawirusa wsparcie do dwóch szpitali- Bielańskiego i Grochowskiemu. Dała im po jednym respiratorze.

 

Okazało się, że tylko jeden z nich działa. Druga placówka wciąż czeka na przyjazd firmy serwisowej. Szpital na Bielanach będzie mógł skorzystać z urządzenia dopiero po ustaleniu terminu uruchomienia respiratora przez firmę wskazaną w umowie. Zastępca prezydenta Warszawy dodaje też, że jest to dla niej niezrozumiała sytuacja, kiedy urządzenie ratujące życie leży cały czas w kartonie jako atrapa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c