Ratusz: Przygotowujemy się na otwarcie bibliotek!

Jak zapowiedział stołeczny ratusz, od poniedziałku rozpoczną swoją działalność niektóre biblioteki. Wszystko zostanie zorganizowane z zachowaniem procedur bezpieczeństwa zarówno czytelników, jak i pracowników biblioteki.

fot. Pixabay

Zgodnie z wytycznymi rządu otwarcie instytucji, tj. biblioteka, muzeum czy też galeria miało rozpocząć się 4 maja. Warszawa, powołując się na bezpieczeństwo mieszkańców, przygotowuje się dłużej i otwarcie poszczególnych instytucji organizuje roztropniej.

Jak podkreśla dyrektor i koordynator ds kultury i komunikacji społecznej – Aldona Machnowska-Góra, moment ponownego otwarcia poszczególnych instytucji jest bardzo ważny i wyczekiwany przede wszystkim przez środowisko biblioteczne oraz czytelników.

Jak dodała dyrektor, miasto chce mieć pewność, że ponownemu otwarciu będzie towarzyszyło odpowiedzialne i zgodne z procedurami podejście, które w czasie trwania pandemii zapewni wszystkim poczucie bezpieczeństwa.

Miejsce biblioteki będą sukcesywnie otwierane, jeśli okaże się, że dana instytucja spełnia zalecenia bezpieczeństwa. Dokładne wytyczne funkcjonowania instytucji mają zostać ogłoszone niebawem.

Wstępnie zakłada się, że na terenie bibliotek będzie przebywała ograniczona ilość osób, stanowisko do zwrotu i wypożyczenia będzie stosownie oddzielone, a każda instytucja zapewni rękawiczki, maseczki i przyłbice dla swoich pracowników. Ponadto, miasto zadba o środki dezynfekujące, które będą służyły zarówno bibliotekarzom, jak i czytelnikom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c