Ratusz szukał zabytkowej tablicy. Urzędnicy mocno się zdziwili!

„Warszawianki i warszawiacy z Mostu Śląsko-Dąbrowskiego skradziono tablicę upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej. Sprawa została zgłoszona na Policję, ale bardzo Was prosimy o pomoc w odnalezieniu tablicy” – napisał rano warszawski ratusz. Potem sprawa przybrała nieoczekiwany obrót. 


„To hołd dla żołnierzy oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej: Zbigniewa Gęsickiego ps. „Juno”, Kazimierza Sotta ps. „Sokół” z kompanii „Pegaz” (późniejszy batalion Parasol), którzy po akcji Kutschera zginęli bohaterską śmiercią w nurtach Wisły.” – opisywał tablicę ratusz.

Jak się okazało pod postem odezwał się jeden z członków grupy rekonstrukcyjnej, która zaniepokojona stanem tablicy postanowiła na własną rękę oddać ją do renowacji do muzeum.

AKTUALIZACJA: Na szczęście tablica jest już odnaleziona. Bez informowania władz miasta, dzielnicy, Stołecznego Konserwatora Zabytków czy środowiska powstańczego zdjęła ją jedna z grup rekonstrukcyjnych i przekazała ją do renowacji do jednego z muzeów. Tablica na szczęście jest cała.” – komentuje sprawę ratusz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c