Ratusz szykuje się na drugą falę epidemii. Szuka wolontariuszy i osób, którym potrzebna jest pomoc

Na Ursynowie urząd dzielnicy przygotowuje się do drugiej fali epidemii koronawirusa. Jak zapowiada, pomoże wszystkim seniorom potrzebującym wsparcia. Szuka również wolontariuszy do pomocy. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37797209

Ursynów już w marcu dołączył do akcji „Warszawa wspiera”, która miała na celu wspierać najbardziej potrzebujących np. przy zrobieniu zakupów. Wtedy zgłosiło się bardzo wielu chętnych.

Teraz ponownie ratusz poszukuje wolontariuszy do niesienia pomocy. Wystarczy napisać maila.  Jak przekazał portalowi Haloursynów Jakub Berent, wiceburmistrz Ursynowa, urząd czeka na zgłoszenia również od osób potrzebujących pomocy już teraz. Wystarczy jeden telefon, aby móc liczyć na pomoc. Numer dostępny jest na stronie urzędu.

O pomoc mogą zabiegać nie tylko osoby starsze, ale również niepełnosprawne, chore czy po prostu mające gorszą odporność na wirusy, a niemogące liczyć na pomoc najbliższych. Zostaną one skojarzone z wolontariuszami, którzy raz w tygodniu będą się nimi zajmować. Wszystko z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c