Ratusz tłumaczy się odnośnie „likwidacji” plaży na Białołęce. „Urządzenia muszą przejść konserwację”

Nie cichną echa likwidacji plaży na Białołęce, która kosztowa ponad 100 tys. złotych. Inwestycja została zrealizowana z Budżetu Obywatelskiego. Jak informował nas Białołęcki Radny Marcin Korowaj chodziło o brakujące papiery i zgody na postawienie sprzętu na terenie Wód Polskich. 

Fot. Radny Marcin Korowaj

Plaża stała kilka tygodni została wybudowana z Budżetu Obywatelskiego, który został zgłoszony przez mieszkańców. Jak mówi Radny Marcin Korowaj jest to świetny pomysł mieszkańców, ale słaba koordynacja warszawskiego ratusza. Ratusz nie uzgodnił z Wodami Polskimi budowy plaży, która i tak została wykonana totalnie bez jakiejkolwiek wyobraźni, o czym już pisaliśmy. 

Ratusz nie złożył stosownych dokumentów do Wód Polskich, te zażądały rozbiórki „plaży”. Aktualnie ratusz musi uzyskać potrzebne podpisy i papiery, aby inwestycja mogła znowu powrócić w to samo miejsce, które należy do Wód Polskich.

Jak zaznacza Radny „autorzy projektu, jak i mieszkańcy są niczemu winni. To jest po prostu fuszerka urzędnicza. Ratusz nie dopilnował wszystkich procedur budowy plaży„.

Jak tłumaczy się ratusz:

W dniu 19 lutego br. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy rozpoczął demontaż elementów plaży zlokalizowanej w obrębie dzielnicy Białołęka, w okolicach ulicy Aluzyjnej. Ma on służyć przeprowadzeniu dodatkowych prac konserwacyjnych oraz lepszemu posadowieniu sprzętów w gruncie. Urządzenia, znajdujące się na terenie zalewowym, nie są trwale związane z podłożem, co umożliwia sprawne przeprowadzanie tego typu prac.

Po wykonaniu prac teren, na którym znajdują się urządzenia zostanie uporządkowany.

Demontaż wykonywany jest w ramach prac własnych Zarządu Zieleni, nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Wszystkie urządzenia, po przeprowadzeniu prac konserwacyjnych i dopełnieniu formalności, wrócą wiosną nad Wisłę” – informuje Zieleń Warszawska


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.