Ratusz: „Warszawa liderem wśród dużych polskich miast”. Otrzyma nagrodę od rządu!

Jak przekazał miejski ratusz, już ponad 68% warszawiaków jest w pełni zaszczepionych. Obecnie Warszawa jest wciąż liderem wśród dużych polskich miast. To jednak wciąż za mało, by mówić o odporności zbiorowej i lepiej poradzić sobie z pandemią koronawirusa.

Fot. Warszawa w Pigułce

W Polsce w pełni zaszczepione są 19 728 692 osoby. Oznacza to, że otrzymali już dwie dawki preparatów od koncernów Pfizer/BioNTech, Moderna czy Astrazeneca lub jedną dawkę szczepionki Johnson&Johnson. Liczba wszystkich szczepień wykonanych w kraju wynosi 39 286 490. Część Polaków przyjęła też trzecią dawkę, przypominającą. Jest to 467 696 osób.

A w którym mieście najwięcej osób się zaszczepiło? Statystkami właśnie pochwalił się miejski ratusz. 1 221 515 osób, czyli 68 procent warszawiaków jest już w pełni zaszczepionych. Pierwszą dawkę otrzymało 1 252 690 mieszkańców stolicy.

Magistrat dodaje, że oznacza to, że otrzyma od rządu 100 tysięcy złotych w ramach konkursu „Gmina na medal”. Pieniądze mają być przeznaczone, by wesprzeć zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c