Ratusz zdecydował o całkowitym zamknięciu trasy S8! Jej remont potrwa ponad rok

Decyzją ratusza już od następnego roku trasa S8 zostanie całkowicie zamknięta. Jak informują władze Warszawy poziom hałasu przy trasie przekracza normy określane prawem. Jeżeli ratusz nie zamknie trasy i odpowiednio jej nie wytłumi, miasto narazi się na milionowe kary.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Decyzje konsultowane były podobno ponad rok i miasto nie ma innego wyjścia, jak tylko zamknąć trasę i przeprowadzić gruntowny remont, zakładając m.in. bardziej pojemne ekrany.

Zadaniem jest głównie wytłumienie miejsc przez które przejeżdża tranzyt osiągając duże prędkości, bo to właśnie w tych miejscach normy hałasu zostają przekroczone.

Dokładny termin remontu nie został jeszcze określony, ale na pewno musi się on zacząć na początku przyszłego roku. Szacuje się, że trasa zostanie zamknięta na przynajmniej rok.

Jeżeli daliście się nabrać na tę wiadomość z okazji Prima Aprilis, zapraszamy teraz do czytania prawdziwych wiadomości 🙂

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.