Ratusz wydał 1,6 mln zł na karmę dla 30 000 kotów

W Warszawie bytuje około 30 000 kotów wolno żyjących. Właśnie została podpisana umowa na zakup blisko 260 ton karmy, która posłuży ich dokarmianiu w ciągu najbliższych 14 miesięcy. Koty poza jedzeniem potrzebują też pomocy mieszkańców. Szczególnie w okresie zimowym.

Kot.jpg

Fot. Pixabay

W poniedziałek, 1 lutego, Warszawa podpisała umowę na dostawy karmy dla kotów wolno żyjących z terenu stolicy. Pokarm będzie dostarczany od 1 lutego 2016 roku do 31 marca 2017 roku. Karma będzie wydawana w pięciu cyklach. W każdym z nich społeczni opiekunowie kotów wolno żyjących otrzymają zarówno karmę suchą, jak i mokrą.

W sumie w okresie obowiązywania umowy przewidziany jest zakup ponad 103 000 kilogramów karmy suchej oraz 154 000 karmy mokrej. Oznacza to, że w tym czasie na jednego mruczka przypadać będzie około 3,5 kilograma karmy suchej oraz 5,2 kilograma karmy mokrej. Koszt zakupu karmy wyniesie 1,6 miliona złotych.

Obecnie w stolicy żyje 29 618 kotów wolno żyjących. Zima to dla nich szczególnie ciężki czas, dlatego Warszawa apeluje do swoich mieszkańców, aby czynnie włączyli się w pomoc zwierzętom, które stanowią stały element miejskiego ekosystemu.

Bytowanie dzikich, piwnicznych kotów w budynkach, w zdecydowany i naturalny sposób zapobiega obecności i rozmnażaniu się gryzoni – myszy i szczurów.

Miasto stołeczne Warszawa prosi zarządców budynków, administratorów nieruchomości i wszystkich warszawiaków o umożliwienie kotom całorocznego, swobodnego dostępu do pomieszczeń piwnicznych.

Zgodnie ze Światową Deklaracją Praw Zwierząt wszystkie zwierzęta rodzą się równe wobec życia i mają te same prawa do egzystencji. Polska ustawa O ochronie zwierząt nakazuje humanitarnie traktować wszystkie zwierzęta, w tym również koty wolno żyjące.

Więcej o kotach wolno żyjących w ekosystemie miasta stołecznego Warszawy można przeczytać tutaj.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c